Aston Martin Works uruchomiło program konwersji spalinowych klasyków do wersji elektrycznych. Starego Astona można przerobić na elektryka w ramach akcji Heritage EV, przy czym konwersja ma być całkowicie odwracalna, gdyby właściciel uznał, że nie podoba mu się samochód o lepszych parametrach jezdnych, ale cichy.

Aston Martin: Skonwertuj klasyka na elektryka

Aston Martin chwali się, że podczas prac nad Rapide E i elektryczną Lagondą, stworzył specjalny zestaw do konwersji, „kasetowy” napęd elektryczny. Ma on zawierać te same rozwiązania, które znajdą zastosowanie w elektrycznych Astonach przyszłości. Jako pierwszy konwersji zostanie poddany Aston Martin 1970 DB6 MkII Volante.

Samochód został nazwany „Heritage EV concept”, co w wolnym tłumaczeniu oznaczałoby „zelektryfikowane dziedzictwo w wersji koncepcyjnej” – nazwa przystaje zatem rozmachem do samochodu i budowli widocznej na zdjęciach.

> Serwis Tesli w Polsce już w 2019 roku. Lokalizacja: Warszawa – Tesla szuka pracowników [aktualizacja]

Kasetowy zestaw elektryczny został założony z wykorzystaniem dotychczasowych miejsc montażowych silnika i skrzyni biegów. Całość zamknięta jest w specjalnej puszce, a zarządzanie samochodem odbywa się z wykorzystaniem ekranu, który ma być schowany we wnętrzu auta.

Aston Martin podkreśla, że decyzję podjęto ze względu na rosnącą presję dotyczącą ograniczeń emisji. Może ona sprawić, że już wkrótce klasyczne samochody spalinowe – a więc auta służące zaprezentowaniu się – nie będą mogły wjechać właśnie tam, gdzie będą najbardziej pożądane.

Bardzo dużą galerię zdjęć samochodu posiada InsideEVs – warto obejrzeć.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]