Jak sugeruje brytyjski Autocar, w 2019 roku zadebiutuje na rynku Alfa Romeo Giulia Coupe. Samochód ma zostać wyposażony w hybrydowy system Hy-Kers, który pojawił się w Ferrari LaFerrari. Dzięki niemu moc Giulii Coupe ma wynieść ponad 630 koni mechanicznych w wariancie z najmocniejszym silnikiem spalinowym.

Alfa Romeo Hybrid, czyli świat się zmienia

Marka Alfa Romeo należy do koncernu Fiat Chrysler Automobiles, którego prezes od lat niechętnie patrzy na silniki elektryczne. Jednak świat się zmienia. Niedawno donosiliśmy o hybrydowym Ferrari 488, teraz z kolei pojawiają się coraz częstsze spekulacje, że napęd hybrydowy zawita również do Alfy Romeo.

Jak spekuluje Autocar, Giulia Coupe (2019) w najmocniejszej wersji może mieć silnik spalinowy V6 z Giulii Quadrifoglio o pojemności 2.9 litra połączony z silnikiem elektrycznym systemu Hy-Kers. Teoretyczna maksymalna moc takiego zestawu – po uwzględnieniu obecnych parametrów silników – to ponad 632 konie mechaniczne. W wariancie ze słabszym silnikiem 2.0l z Giulii Veloce taki zestaw miałby moc 344 koni mechanicznych. Auto ma zadebiutować w 2019 roku.

A czym dokładnie jest Hy-Kers? To marketingowe określenie klasycznego zestawu hybrydowego, w którym baterie ładowane są wyłącznie za sprawą poruszania się pojazdu lub dzięki silnikowi spalinowemu. Nie zanosi się bowiem, żeby Alfa Romeo zdecydowała się na produkcję nowoczesnej hybrydy plug-in.

Na ilustracji: Alfa Romeo Quadrifoglio, zdjęcie symboliczne (c) Alfa Romeo

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]