Oto cennik samochodów elektrycznych w Polsce. Przed jesienią niewielkie podwyżki pojawiły się w Nissanie i w BMW, u pozostałych producentów bez zmian. Na wykresie zamieściliśmy także szacunkowe ceny Hyundaia Kona Electric i Tesla Model 3 w Polsce.

Aktualny cennik samochodów elektrycznych w Polsce (sierpień 2018)

Nie licząc Renault Twizy – które trudno nam uznać za pełnowartościowy samochód – niezmiennie najtańszym samochodem elektrycznym w Polsce jest Smart EQ (dawniej: Smart ED). Wersja dwuosobowa kosztuje 94,5 tysiąca złotych, wersja czteroosobowa (Forfour) – 96 tysięcy złotych. Smart EQ ma jeszcze jedną zaletę: to jedyny dostępny w Polsce samochód elektryczny, który występuje także w wersji cabrio.

> Jaki dystans można pokonać za 10 złotych? Samochodem spalinowym: 30-40 km, elektrycznym – nawet 150 km!

Nieco droższy od Smarta jest VW e-Up – kupimy go za 116,6 tysiąca złotych. W tym samym segmencie mamy droższego, ale posiadającego większą baterię Renault Zoe, którego cena dla wersji R90 rozpoczyna się od 132,5 tysiąca złotych, a dla mocniejszej edycji R110 – od 143 tysięcy złotych.

Podwyżki w Nissanie i BMW

W Nissanie pojawiły się podwyżki. Nissan Leaf „zgubił” promocję „Bez akcyzy” i najtańsza edycja Acenta kosztuje dziś 153,8 tysiąca złotych. Droższy jest też osobowy dostawczak Nissan e-NV200 Evalia – kosztuje 162 tysiące złotych (wcześniej: 157 tysięcy złotych).

O 2 tysiące drożej jest też w BMW: BMW i3 rozpoczyna się dziś od 167 tysięcy złotych, BMW i3s – od 181,7 tysiąca złotych. W obu przypadkach mamy do czynienia z samochodami posiadającymi baterię o pojemności około 33,8 kWh. Co ciekawe: obecne podwyżki sprawiły, że BMW i3 właśnie stało się wyraźnie droższe od VW e-Golfa, który kosztuje 164,9 tysiąca złotych.

> Porównanie samochodów: realne zasięgi na baterii aut na prąd klasy B i B-SUV [RANKING]

Szacunkowe ceny: Tesla Model 3 i Kona Electric

Na wykresie pojawiły się również trzy samochody oznaczone gwiazdką, czyli auta niedostępne, których ceny oszacowaliśmy na podstawie cenników z krajów ościennych i polityki producentów. Jest to Tesla Model 3 (wersja podstawowa) oraz Hyundai Kona Electric 39,2 i 64 kWh.

Jeśli nasze obliczenia są poprawne, cena Tesla 3 w Polsce powinna wynieść około 180 tysięcy złotych, natomiast Hyundai Kona Electric dostępny będzie za odpowiednio 159 i 196 tysięcy złotych.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: nie wszystkie samochody obecne na wykresie zostały przedstawione za pomocą zdjęć, ponieważ nie zawsze pozwalała na to przestrzeń.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.4]