Obrodziło nam modelami! Mamy już ceny VW Passata GTE (2020), mamy rozszerzoną gamę modelową Volvo i Kii. Najtańszą starą hybrydą jest nadal Toyota Yaris 1,5 Hybrid, najtańszą hybrydą ładowaną z gniazdka – Kia Niro Plug-in. Ale już za rok do boju staną też Kia Ceed Plug-in i Ford Kuga Plug-in.

Aktualne ceny hybryd w Polsce

Kia i Hyundai atakują segment hybryd

Jak już wspomnieliśmy, najtańszą hybrydą jest Toyota Yaris 1,5 Hybrid, ale jest to auto segmentu B. Jeśli szukamy czegoś ciut większego (segment B-SUV lub segment C), w naturalnym odruchu sięgniemy po Toyotę C-HR albo Toyotę Corollę. I… warto powstrzymać ten odruch, ponieważ poniżej 100 tysięcy złotych zaroiło nam się od alternatyw: pojawiła się Kia Niro Hybrid (segment C-SUV), pojawił się Hyundai Kona Hybrid (segment B-SUV), do walki o klienta gotowy jest również Hyundai Ioniq Hybrid (segment C).

Jeżeli szukamy większego auta (segment D), w okolicy 140+ tysięcy złotych znajdziemy Toyotę Camry 2,5 Hybrid Dynamic Force oraz Forda Mondeo 2,0 Hybrid.

Nowy Volkswagen Passat GTE: cena od 169 900 zł

Volkswagen opublikował już ceny VW Passata GTE (2020). Samochód kosztuje od 169 900 złotych, ale w konfiguratorze sami możemy sobie przyznać… rabat w wysokości 9 tysięcy złotych. Obniży to cenę auta do niecałych 161 tysięcy złotych:

Trzeba przyznać, że cena jest niezwykle atrakcyjna. Kiedy szacowaliśmy ją pod koniec sierpnia, z niedowierzaniem patrzyliśmy na widełki 163-179 tysięcy złotych – okazuje się, że obecna propozycja Volkswagena wypada dokładnie w środku tamtych wyliczeń:

> Nowy Volkswagen Passat GTE (2020): cena od 44 795 euro. W Polsce od 163,1 czy 179,2 tys. złotych? [akt]

Ford Kuga Plug-in i Kia Ceed Plug-in zrobią zamieszanie?

W zestawieniu zamieściliśmy prognozowane ceny Kii Ceed Plug-in i Forda Kuga Plug-in. Jeśli się nie mylimy, powinny uzupełnić one paletę najtańszych ładowanych z gniazdka hybryd – będą dostępne w okolicy około 130 tysięcy złotych. Ta oferta plus dostępność samochodów elektrycznych w kwocie poniżej 125 tysięcy złotych (bez uwzględniania dopłaty) może sprawić, że zakup starych hybryd może stać się nieopłacalny.

Warto tutaj przy okazji dodać, że Kia Optima Plug-in zniknęła już z cennika. Nie wiadomo, czy do niego wróci.

Mercedes i Volvo z ofensywą modelową

W cennikach zaroiło się od modeli Mercedesa i Volvo. Najtańsza hybryda plug-in Mercedesa to dziś C 300e (z silnikiem benzynowym) w cenie 184 200 złotych. Najtańsze Volvo Plug-in jest znacznie droższe: za XC40 T5 zapłacimy aż 215,5 tysiąca złotych.

Jako ciekawostkę warto tutaj jednak dodać, że pojawił się wariant Volvo S60 T8 [Twin Engine] Polestar Engineered.  To prawdopodobnie oferta dla tych, którzy chcieliby kupić Polestara 1 w nieco innym nadwoziu za dwa razy niższą cenę.

> Nowa fabryka i Polestar 1 w cenie od 130 tysięcy euro. Chyba chodzi o to, żeby nikt go nie kupił…

A oto pełne zestawienie cen:

Aktualizacja 2019/09/15, 20.30

Skorygowaliśmy cenę Forda Mondeo Hybrid. Jak słusznie zauważył Czytelnik, auto w wersji Titanium kosztuje ponad 143 tysiące złotych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]