Dwa krótkie materiały w jednym, bo trudno z nich zmajstrować osobne teksty. Pierwsza to start programu wymian baterii w Hyundaiach Kona Electric 64 kWh kupionych w Polsce. Druga to zapowiedź dzisiejszej premiery Volkswagena ID.5, czyli VW ID.4 z nadwoziem coupe. Nasz Czytelnik uchwycił go już nawet na drodze – i od niego zaczynamy.

VW ID.5 – transmisja na żywo z premiery i auto na drodze

Nasz Czytelnik, Pan Grzegorz, podesłał nam nagranie wykonane w Brandenburgii (Niemcy). Widać na nim Volkswagena ID.5, czyli ID.4 z nadwoziem coupe:

Auto w wariantach ID.5 i ID.5 GTX (napęd na obie osie) zadebiutuje dziś, w środę, 3 listopada 2021 roku o godzinie 14.00. Premierę samochodu będzie można obejrzeć TUTAJ lub w oknie poniżej. Nie spodziewamy się szczególnych szaleństw w stosunku do Volkswagena ID.4, zakładamy, że podczas debiutu poznamy przede wszystkim wersję z baterią 77 (82) kWh o mocy 150 kW / 204 KM (RWD) oraz 220 kW / 299 KM (AWD, GTX).

Ruszyła akcja wymian baterii w polskich Hyundaiach Kona Electric 64 kWh

Choć z wcześniejszych deklaracji wynikało, że „problem wadliwych baterii nie dotyczy Kon Electric oferowanych w Polsce”, akcja naprawcza wystartowała również na terenie naszego kraju. Jeden z naszych Czytelników dowiedział się właśnie, że zostanie u niego wymieniona główna bateria o pojemności 64 kWh – na taką konieczność wskazał system Hyundaia.

Akcja przywoławcza organizowana jest w związku z kilkunastoma pożarami Hyundaiów Kona Electric oraz Chevroletów Boltów. General Motors twierdzi, że część ogniw LG Chem (dziś: LG Energy Solution) posiada poszarpaną anodę i pofałdowany separator, co po dłuższej eksploatacji może doprowadzić do wewnętrznego zwarcia w ogniwie i zapłonu.

Obydwaj producenci podeszli do tematu bardzo poważnie, Hyundai zakończył sprzedaż Kony Electric w Korei Południowej, firmy deklarują też globalną akcję wymian modułów/baterii w samochodach z felernymi ogniwami.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]