Trudno powiedzieć, czy to chęć zakpienia z samochodów spalinowych, czy fatalna pomyłka. Kierowca Tesli Model Y Performance w wyścigu na 1/4 mili wystartował na wstecznym, by dopiero po chwili ruszyć do przodu. Mimo tego udało mu się wygrać z Mercedesem ML 63 AMG napędzanym silnikiem V8 o pojemności 5,5 litra i mocy 386 kW/525KM. Papierowe dane techniczne nie dawały AMG żadnych szans, ale ta pomyłka mogła właściciela elektryka sporo kosztować.

Mercedes ML 63 AMG kontra Tesla Y Performance

Bez przedłużania, nagranie tutaj:

Włączenie biegu wstecznego wygląda na żart („trollowanie”) z pojazdu spalinowego, chociaż kierowca miał powód, żeby cofnąć się o około pół metra, bo wyjechał za daleko. Eksperyment był natomiast ciekawy, przyspieszenie 0-100 km/h Mercedesa ML 63 AMG trwa 4,8 sekundy, podczas gdy Tesla potrzebuje zaledwie 3,7 sekundy. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Tesla odejmuje pierwszą stopę toczenia, mamy około 3,9-4 sekundy do 100 km/h. Kierowca widocznego na filmie Modelu Y musiał więc liczyć na to, że przełączanie kierunku jazdy zajmie mu poniżej 1 sekundy oraz że elektryk zdoła nadrobić stratę.

Zdołał.

W komentarzach pojawiły się spekulacje, że ze spalinowym AMG coś musiało być nie w porządku, być może kierowca zdecydował się odpuścić, ponieważ na finiszu miał na liczniku zaledwie 125 km/h. Z filmu trudno to jednoznacznie odczytać, natomiast łatwo zmierzymy, że strata Tesli wyniosła około 1,6 sekundy, Model Y miał więc do nadrobienia znacznie więcej niż przewaga wynikająca ze specyfikacji. Na szczęście wyścig toczył się na dystansie 402 metrów i dotyczył raczej leciwego już auta. Widoczny na zdjęciu Mercedes ML był produkowany w latach 2011-2015, w roku 2015 został przemianowany na GLE.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 1.5]