Reporter l’Est Republicain sfotografował wyciąganą z kanału Lancię Ypsilon. Był to prototyp bez kamuflażu, który został skradziony z fabryki Stellantis. Samochód będzie blisko spokrewniony z Jeepem Avengerem i Fiatem 600, powstanie na platformie eCMP 2.0 i nie będzie sprzedawany w Polsce, bo Lancia chce się skupić na kilku najważniejszych dla niej rynkach w Europie.
Lancia Ypsilon z bliska
🚨 FUITE ! Voici la future Lancia Ypsilon dans des conditions très particulières.
👉🏻 Ce prototype sans camouflage a été repêché à Montbéliard, non loin de l’usine Stellantis, et selon l’Est Républicain, il s’agirait d’un vol. Cependant, rien n’a été confirmé.#Lancia #Ypsilon pic.twitter.com/mxNmIWJ9hL
— Le Rendez-Vous Auto’ (@lerdvauto) December 12, 2023
I jeszcze bliżej:
🗞 SCOOP : La future Lancia Ypsilon surprise sur son site de production
https://t.co/ca02Z4x77x pic.twitter.com/ZvJijEUkbe— Auto Moto Officiel (@AutoMotoOffi) December 26, 2023
Premiera samochodu zaplanowana jest na połowę lutego, wtedy też nowa Lancia Ypsilon zostanie zaprezentowana nam oficjalnie. Auto ma mieć około 4 metrów długości (segment B), będzie oferowane ze spalinowym i elektrycznym zespołem napędowym, ten ostatni niemal na pewno powstanie w oparciu o silnik 115 kW/156 KM i baterię o pojemności 54 (51 kWh).
Marka wróci jedynie na sześć wybranych rynków w Europie, będzie sprzedawana od Portugalii po Niemcy. Do czerwca 2024 roku ma mieć 70 placówek dilerskich w głównych miastach regionu. W 2025 roku pojawi się wzmocniona Lancia Ypsilon HF, w 2026 roku do oferty dołączy nowa Lancia Gamma na platformie STLA Medium. W 2028 roku w sprzedaży pojawi się kompaktowa Lancia Delta. Wtedy też z oferty powinny zniknąć napędy inne niż elektryczne – Lancia ma zamiar skonwertować się na markę czysto elektryczną.