Solaris zbudował unikalny w skali światowej przegubowy trolejbus. W normalnej eksploatacji autobus jeździ na prąd pochodzący z sieci trakcyjnej. Gdy trafi na ulicę bez trakcji, uruchamiane są ogniwa wodorowe, które doładowują akumulatory.
Wodorowy trolejbus Solaris Trollino 18,75 pojedzie do Rygi
Spis treści
Solaris zbudował dziesięć egzemplarzy przegubowego trolejbusa, każdy o długości 18,75 metra i mieszczący do 135 pasażerów. Trolejbus ma baterie o pojemności 30 kilowatogodzin (kWh) i ogniwa wodorowe Ballard HD7, które pozwalają na przejechanie do 100 kilometrów bez dostępu do sieci trakcyjnej.
> POZNAŃ: elektryczny Solaris Urbino 18 w warszawskich barwach będzie jeździł ulicami miasta
|REKLAMA|
|/REKLAMA|
Wodorowe trolejbusy Solarisa zostały zbudowane na zamówienie Rigas Satiksme, przewoźnika obsługującego przewozy pasażerskie w Rydze. Każdy autobus kosztuje około milion euro, czyli równowartość 4,3 miliona złotych. Konkurentem Solarisa w przetargu był holenderski Van Hool, ale Łotysze zdecydowali o wyborze polskiego rozwiązania.
Dotychczas Solaris dostarczył do Rygi bez mała 350 autobusów, z czego ponad setka to trolejbusy.
Targi Trako 2017 – jak dojechać [MAPA]
Targi Trako 2017 odbywają się w AmberExpo na ulicy Żaglowej 11 w Gdańsku. Trwają od 26 do 29 września 2017 roku.
Autobusy elektryczne na Facebooku – polub nas:
|REKLAMA|
|/REKLAMA|