Prezydent Duda WŁĄCZA SIĘ w promocję samochodów elektrycznych. Konferencja już 11 stycznia 2018 r.

Andrzej Duda niejednokrotnie udowadniał, że jest prawdziwym mężem stanu. Tym razem polski prezydent postanowił aktywnie włączyć się w promocję elektromobilności i dlatego 11 stycznia 2018 roku organizuje konferencję „Technologie Przyszłości. Elektromobilność”.

Prezydent chce pomóc

Andrzej Duda najwyraźniej bacznie obserwuje naszych sąsiadów i zapewne zauważył, że w całej Europie zapanowało niezwykłe poruszenie. Niemieckie koncerny informują o kolejnych, coraz większych inwestycjach w produkcję samochodów elektrycznych, Francuzi deklarują całe gamy modelowe nowych aut, Skoda oficjalnie zapowiedziała rozpoczęcie produkcji modelu Vision E.

Tymczasem spółka ElectroMobility Poland, która jest odpowiedzialna za Polski Samochód Elektryczny, ma wyraźny problem z komunikacją i terminami, a na stronie prezentuje… auto spalinowe:

Zrzut ekranu ze strony ElectroMobility Poland

Dlatego prezydent postanowił wkroczyć do akcji i wesprzeć wicepremiera Mateusza Morawieckiego w dążeniu do celu, jakim jest milion samochodów elektrycznych na polskich drogach do 2025 roku. Na 11 stycznia zapowiedziano konferencję „Technologie Przyszłości. Elektromobilność”. Biorący w niej udział przedstawiciele biznesu, naukowcy i urzędnicy mają wspólnie ustalić, co powinniśmy zrobić, żeby Polska dołączyła do światowych liderów elektromobilności.

Taka szansa na nadgonienie rozwoju nie zdarza się częściej niż raz na stulecie – dlatego nasz kraj musi ją wykorzystać.

> Tesla ZBANKRUTUJE 6 sierpnia 2018 roku o godzinie 2.17 rano

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ładowarki w Europie – Polska ma jeszcze trochę do nadrobienia. Zalajkuj i ZOBACZ:

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.4]

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Prezydent Duda WŁĄCZA SIĘ w promocję samochodów elektrycznych. Konferencja już 11 stycznia 2018 r."

avatar
Doradca Instytutu OŚ
Gość
Doradca Instytutu OŚ

Cześć!
Czego byście się chcieli dowiedzieć o powstawaniu i użytkowaniu elektrycznych samochodów? W ramach kampanii informacyjnej o elektromobilności staramy się przybliżyć zalety takich rozwiązań.
Tomek,
Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska
elektromobilnapolska

Mondrek
Gość

Ja się właśnie dowiaduję czytając ten portal. To Twój?