Firma GreenGoo we współpracy z Uniwersytetem Śląskim uruchamia możliwość wypożyczania samochodów elektrycznych na minuty. W kampusie uniwersyteckim mają stanąć ładowarki, a studenci będą mieli zniżki na korzystanie z aut – wszystko po to, by dojeżdżali na zajęcia ekologicznym transportem.

Carsharing elektryków w Katowicach – GreenGoo rusza z impetem!

GreenGoo już dziś ma stację ładowania samochodów elektrycznych w Galerii Katowickiej i w kampusie uniwersyteckim Chorzowie. Kolejne mają stanąć w Cieszynie (2018), Sosnowcu i Katowicach (2019). W stolicy Górnego Śląska ładowarki zostaną zainstalowane przy rektoracie Uniwersytetu Śląskiego oraz przy akademikach w Ligocie.

Firma liczy na to, że docelowo skomunikuje ze sobą całą metropolię. Dlatego planuje zwiększenie liczby samochodów z obecnych 13 do 61. Samochody będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji GreenGoo, która ma zostać udostępniona 1 grudnia. Cel jest taki, by studenci Uniwersytetu Śląskiego mogli na zajęcia dojeżdżać samochodami elektrycznymi zamiast własnymi autami.

Dodajmy, że w związku ze szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach startuje również carsharing uruchamiany przez Tauron i ING Bank Śląski. Do dyspozycji mieszkańców ma być 10 samochodów elektrycznych oraz 23 nowe stacje ładowania, których spis umieściliśmy w osobnym artykule:

> KATOWICE. Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych i carsharing przed COP24 [mapa]

Cennik GreenGoo

Zwykły użytkownik za 1 minutę jazdy BMW i3 zapłaci 99 groszy. Studenci będą mogli liczyć na zniżkę, która zostanie ujawniona 1 grudnia. Ładowanie na stacjach GreenGoo ma być darmowe przez najbliższe 1,5 miesiąca, a decyzje dotyczące ewentualnych cen mają zostać podjęte po tym okresie.

Na ilustracji: BMW i3 w barwach GreenGoo (c) Krzysztof Gawałek

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]