Grupa Renault: Zoe dominował we Francji, w 2018 nowy elektryczny Renault Master Z.E.

Grupa Renault ogłosiła wyniki sprzedaży w Francji. Według podanych informacji, Renault Zoe odpowiadał za 61 procent wszystkich rejestracji samochodów elektrycznych w kraju, a rok 2017 był drugim najlepszym rokiem w XXI wieku – lepszy był tylko 2011.

Podsumowanie i obietnica: elektryczny dostawczak Renault Master już wkrótce

Grupa Renault chwali się, że w pierwszej dziesiątce aut sprzedawanych we Francji – mówimy o modelach spalinowych – ma aż cztery modele. Liderem jest Renault Clio, który zajmuje pierwszą pozycję od ośmiu lat (!). Oprócz tego dobrze wypadają też Captur (5. pozycja), Megane (9. pozycja) i Scenic (10. pozycja).

Z punktu widzenia samochodów elektrycznych najważniejsze informacja to duża przewaga Zoe na krajowym rynku, dominacja Kangoo Z.E. w segmencie elektrycznych dostawczaków – wybór nie jest zbyt duży, fakt – oraz zapowiedź elektrycznego Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. jako zapowiedź Nissana e-NV400?

Szczególnie to ostatnie auto jest ciekawe, ponieważ Master to duże auto dostawcze, dotychczas sprzedawane wyłącznie z silnikiem diesla. Renault Master znany był również jako Opel Movano oraz Nissan NV400 – czy zatem wkrótce Nissan zaprezentuje e-NV400?

Konkurencja robi się coraz bardziej zacięta, jeśli wziąć pod uwagę, że Volkswagen już dostarczył próbną partię e-Craftera, Mercedes przyjmuje zamówienia na mniejszego eVito i zapowiada elektrycznego Sprintera, a Ursus zapowiedział start produkcji Elvi.

Na zdjęciu: Renault Master III (c) S 400 HYBRID

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne dostawczaki 2018 – zalajkuj i ZOBACZ:

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]