Elon Musk rzucił na Twitterze niezobowiązującą, ale ważną deklarację. Jego zdaniem Tesla mogłaby współpracować z Daimlerem nad udoskonaleniem elektrycznego Mercedesa eSprintera. Samochód został już zapowiedziany i pokazany, jednak jego parametry są raczej rozczarowujące.

Tesledes eSprinter

O deklaracji Muska trudno powiedzieć coś więcej oprócz tego, że wyraził on chęć współpracy z Daimlerem nad eSprinterem. Obiecał nawet, że „się dowie” czy może „popyta”. Jego zdaniem Sprinter to świetne auto, a z Daimlerem z pewnością byłoby mu po drodze za sprawą danych powiązań.

> Prezes Daimlera: Tesla robi doskonałą robotę, nie wykluczam współpracy w przyszłości [Rzeczpospolita]

W obecnej konfiguracji elektryczny Mercedes eSprinter ma oferować około 115-150 kilometrów zasięgu i powinien zadebiutować na rynku w 2019 roku. Samochód miałby trafić na rynek z bateriami o dwóch pojemnościach, jednak jego głównym zadaniem byłaby praca na terenie miasta.

Mercedes eSprinter powinien pojawić się w mniej więcej tym samym czasie, gdy na rynku zadebiutuje też oficjalnie VW e-Crafter, czyli jego bezpośredni konkurent. Osoby, które szukają elektrycznego dostawczaka tej wielkości, dziś mogą skorzystać jedynie z Maxusa EV80, a przy mniejszych potrzebach – z Renault Kangoo ZE lub Nissana e-NV200.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]