Szwajcarska firma Durot Electric oferuje usługę konwersji spalinowego dostawczaka Volkswagena na model elektryczny. Przerobiony VW Transporter T6 ma przejeżdżać do 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Ceny konwersji nie podano.

Elektryczne samochody dostawcze? Już są, bez czekania na producentów

Durot Electric wykorzystuje do konwersji napędy austriackiej firmy Kreisel Electric, która zdobyła popularność w szerokich kręgach za sprawą modyfikacji samochodów Arnolda Schwarzeneggera:

> Elektryczny Hummer H1 [FOTO, YouTube] w garażu Terminatora – JEST MOC!

Dwa silniki elektryczne zamontowane w zmodyfikowanym VW Transporterze mają łącznie 272 KM mocy i zasilane są z baterii o pojemności 86 kWh. Durot Electric utrzymuje, że elektryczny van może przejechać do 400 kilometrów na jednym ładowaniu.  Wartość ta wydaje się być dość optymistyczna, choć realny zasięg nie powinien być znacząco niższy.

Elektryczny dostawczak może być ładowany z użyciem CCS Combo 2, a jego wnętrze wzbogacono o tablet, który wyświetla parametry pracy napędu. Ceny przeróbki nie podano, oficjalna prezentacja elektrycznego VW Transportera ma się odbyć podczas rajdu WAVE w Szwajcarii.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4]