Elektryczny VW Caddy w 2020 roku? Będzie konkurencja dla Renault Kangoo?

Na portalu Dziennik.pl pojawił się ciekawy artykuł o planach Volkswagen Polska w zakresie produkcji samochodów. Otóż firma chce rozbudować fabrykę w Antoninku (Poznań), żeby już w 2020 roku produkować w niej VW Caddy 5 generacji, również z alternatywnym napędem.

Elektryczny VW Caddy stanie do walki z Kangoo ZE?

Jak powiedział portalowi Dziennik.pl Jens Ocksen, prezes Volkswagen Polska: „Teraz przygotowujemy się do rozbudowy zakładu w Antoninku, która rozpocznie się niebawem i pozwoli na to, by w 2020 roku zakład był gotowy na produkcję nowego auta: VW Caddy 5. Także w wersji z alternatywnym napędem [podkreślenie redakcji www.elektrowoz.pl]”.

Co oznacza napęd alternatywny? Aktualna wersja VW Caddy dostępna jest w wariancie na gaz ziemny, ale na tym rynku coraz śmielej poczyna sobie Renault Kangoo ZE, czyli samochód czysto elektryczny. Można się spodziewać, że w 2020 roku, Volkswagen będzie chciał zaskoczyć świat nie tylko VW I.D. hatchback i VW I.D. Crozz, ale też dostawczakiem w wersji plug-in hybrid (wariant realistyczny) lub elektrycznej (wariant optymistyczny). Szczególnie, że pilotażowe dostawy większego VW e-Craftera już się rozpoczęły.

> Elektryczny dostawczak VW e-Crafter trafił do pierwszych odbiorców

W 2017 roku z taśm fabryki Volkswagena w Poznaniu zjechało 165 tysięcy [spalinowych] VW Caddy. Z kolei odlewnia Volkswagen Poznań już we wrześniu 2018 roku zacznie produkować komponenty do elektrycznej Platformy MEB Volkswagena.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Będą polskie cysterny na wodór?

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]