Elektryczny Renault Master ZE: CENA od 250 tysięcy złotych (równowartość)

Renault wprowadza na niemiecki i francuski rynek elektryczny samochód dostawczy Renault Master ZE. Cena auta rozpoczyna się od 59,9 tysiąca euro, czyli równowartości 250 tysięcy złotych, ale zamówienia mają być przyjmowane dopiero za kilka miesięcy.

Renault Master ZE: zasięg, ładowność, warianty, wszystko, co wiemy

Elektryczny dostawczak Renault Master ZE ma zasięg około 134 kilometrów w optymalnych, acz realnych warunkach [szacunki www.elektrowoz.pl na podstawie danych NEDC]. Maksymalna ładowność auta to 1,377 tony, bateria jest ta sama, co w Kangoo ZE – jej pojemność wynosi 33 kilowatogodziny (kWh). Silnik ma moc 76 koni mechanicznych, co pozwala na rozpędzenie auta do 100 kilometrów na godzinę.

> Od kiedy samochody elektryczne i hybrydy bez akcyzy? [AKTUALIZACJA]

Czas ładowania baterii z użyciem zewnętrznej ładowarki naściennej (EVSE) wynosi około 6 godzin. Renault nie wspomina o gnieździe szybkiego ładowania prądem stałym (DC), co sugeruje, że samochód może takiego nie posiadać. Wiadomo na pewno, że Master ZE nie ma klimatyzacji z pompą ciepła, więc ogrzewanie kabiny znacząco skróci zasięg auta w mroźne dni.

Elektryczny Renault Master ZE ma być dostępny w trzech wariantach długości i dwóch – wysokości. Model bazowy to L1H1 o długości 5,05 metra i wysokości skrzyni załadunkowej wynoszącej 1,7 metra. Oprócz niego dostępny jest wyższy wariant L1H2, dłuższy L3H1 oraz wyższe i dłuższe modele L2H2 i L3H2. Przestrzeń załadunkowa ma pojemność od 8 do 13 metrów sześciennych.

Samochód ma być obecnie testowany u partnerów firmy. Zamówienia będzie można składać później w tym roku.

> Ursus Elvi: produkcja od III/IV kwartału 2018, wygląd może się zmienić

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]