Elektryczny Mercedes Sprinter [FOTO] wygląda… całkiem normalnie

Mercedes pokazał elektryczną wersję swojego dostawczaka. Nowy elektryczny Sprinter wygląda zupełnie… normalnie. Wyróżnia go w zasadzie tylko brak rury wydechowej z tyłu auta.

Elektryczne samochody dostawcze: Mercedes eSprinter (2019?)

Już od końca 2017 roku na stronach Mercedesa można zamawiać mniejszego dostawczaka z serii: elektrycznego eVito. Samochód wyceniono na równowartość około 170 tysięcy złotych, a pierwsi klienci mieli go otrzymać już w drugiej połowie 2018 roku.

> Elektryczny dostawczak Mercedesa już w sprzedaży! CENA Mercedes Vito to 169,4 tys. złotych netto

Elektryczny Sprinter pojawi się na rynku nie wcześniej niż w 2019 roku, choć oficjalnie w ofercie ma się pojawić już w czerwcu 2018 roku. Wraz z autem nabywcy mają otrzymywać profesjonalną pomoc dotyczącą instalowania ładowarek i uzupełniania energii. Nie wiadomo jednak, jakie są dane techniczne ani ani jego zasięg. Cena elektrycznego Sprintera także nie jest znana.

Do 2019 roku ma się pojawić na rynku kilka innych ciekawych propozycji samochodów elektrycznych. Wśród nich jest nowy Nissan e-NV200 (dostępny za moment) z bateriami 40 kWh, VW e-Crafter czy nasz polski Ursus Elvi.

Ranking zasięgów elektrycznych samochodów dostawczych, które są już na rynku albo za moment zadebiutują. Strzałką zaznaczono najbliższy debiut: Nissana e-NV200 z bateriami 40 kWh (c) www.elektrowoz.pl

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]