Mercedes zaprezentował jeden z dziwniejszych samochodów, jakie widzieliśmy. Elektryczny van Vision Urbanetic ma służyć do szybkiego transportu ludzi i towarów, a jego wygląd „przenosi w przyszłość zmysłową czystość obecnego stylu projektowania Mercedesa”. Mówiąc po ludzku: samochód ma oferować dużo przestrzeni, ale nie może wyglądać jak typowy klockowaty van

Mercedes Urbanetic, czyli alien na kółkach

Mercedes Urbanetic – a właściwie Mercedes Vision Urbanetic – to w rzeczywistości elektryczna platforma, która dla potrzeb prezentacji została opakowana w bardzo dziwne nadwozie. Sama platforma prezentuje się tak:

Wydaje nam się jednak, że o ile Mercedes EQC jest bardzo konkretnym produktem, o tyle Urbanetic stanowi raczej sumę wizji, które napędzają obecnie Daimlera. Firma bowiem koncentruje się nad samochodami elektrycznymi, usiłuje też dopasować się do przyszłości, w której pojazdy będą autonomiczne. Podejście jest ciekawe: czyż elektryczne, autonomiczne vany nie mogłyby choćby częściowo wyprzeć z dróg prywatne samochody i autobusy, pozwalając jednocześnie na bardziej elastyczne planowanie tras?

Mercedes nie podał żadnych danych technicznych Urbanetic, nie są znane też plany komercjalizacji produktu. Wiadomo natomiast, że elektryczny van może przewieźć do 12 pasażerów lub do 10 palet. Przestrzeń użytkowa ma 3,7 metra długości przy długości samochodu wynoszącej 5,14 metra. Samochód będzie zamawiany z poziomu towarzyszącej aplikacji.

> Maxus EV80 – elektryczny dostawczak, który trafi także do Polski! [TYLKO U NAS]

Jeśli chodzi o futurystyczne wzorce projektowe, to Vision Urbanetic rzeczywiście ma w sobie coś z innych projektów Daimlera/Mercedesa. Z żalem jednak zauważamy, że auto ani nie mignęło w wizji przyszłości według Smarta, chociaż widać w niej co najmniej dwa inne prototypy:

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]