Otrzymałaś / otrzymałeś mandat za parkowanie bez biletu w strefie płatnego parkowania? Jeździsz samochodem elektrycznym? W Warszawie odwołanie się od kary jest bardzo proste. W innych miastach zwykle wygląda to podobnie, choć niekiedy wiąże się z wizytą w lokalnym zarządzie dróg. Oto krok po kroku, jak sobie radzić z taką sytuacją.

Jak odwołać się od mandatu za parkowanie bez biletu (tylko samochody elektryczne)

Najczęściej na „mandacie”, czyli Dokumencie Opłaty Dodatkowej podany jest adres korespondencyjny i mailowy, pod którym można składać reklamacje. W Warszawie jest to reklamacjesppn@zdm.waw.pl. Aby odwołać się od mandatu, należy:

  1. zrobić zdjęcie obu stron dowodu rejestracyjnego samochodu, który otrzymał mandat,
  2. przesłać prośbę o anulowanie mandatu pod wyżej wymieniony adres z:
    1. załączonymi zdjęciami dowodu rejestracyjnego,
    2. imiennym podpisem (imię, nazwisko, dokładny adres korespondencyjny).

Punkt 2.2 jest o tyle istotny, że maile bez dokładnego imiennego podpisu są z miejsca kasowane. Sugerujemy, żeby treść maila była mniej więcej taka:

W związku z otrzymanym dn. ……………………. Dokumentem Opłaty Dodatkowej za parkowanie bez opłaty samochodem marki ……………………. o numerze rejestracyjnym …………………………. uprzejmie informuję, że ww. auto jest samochodem czysto elektrycznym, o czym świadczy wpis „EE” w polu P.3 dowodu rejestracyjnego (załączniki).

Zgodnie z Ustawą o elektromobilności, samochody elektryczne zwolnione są z opłat za parkowanie. Dlatego uprzejmie proszę o anulowanie opłaty.

Z poważaniem

[imię, nazwisko, dokładny adres]

Mniej więcej po 7-14 dniach otrzymacie imienne pismo treści zbliżonej do tej:

Do parkowania bez opłat upoważnione są samochody czysto elektryczne, a więc posiadające w dowodzie rejestracyjnym wpis „EE”.

> Naklejka EE – czy dostaną ją hybrydy plug-in, np. Outlander PHEV albo BMW i3 REx?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]