W lipcu www.elektrowoz.pl informował o kuriozalnej sytuacji: właściciel samochodu elektrycznego z nalepką EE otrzymał karę za parkowanie bez opłaty. „Mandat” umieszczono mu za wycieraczką tuż obok nalepki EE (!). Dziś otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

Mandat dla samochodu elektrycznego w Krakowie? Nie powinien się zdarzyć

W związku z opłatą karną dla posiadacza elektryka, redakcja www.elektrowoz.pl zaproponowała firmie Miejska Infrastruktura sp. z o.o., która zajmuje się obsługą płatnych parkingów, przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla osób pilnujących poboru opłat. Chcieliśmy wykorzystać nasz katalog samochodów elektrycznych, by pokazać pracownikom firmy, jak rozpoznać auto na prąd. Wierzyliśmy, że w ten sposób ułatwimy trochę życie naszym Czytelnikom.

> KRAKÓW. Naklejka EE na szybę – gdzie można ją uzyskać?

Dziś dowiedzieliśmy się, że takie szkolenia zostały już przeprowadzone w dniach 19 i 23 lipca. To znaczy, że od tego czasu samochody elektryczne z nalepką EE nie powinny otrzymywać mandatów:

Warto przypomnieć, że nie trzeba posiadać naklejki EE, żeby korzystać z buspasów czy stref płatnego parkowania za darmo. Ustawa o elektromobilności nie wymusza na kierowcach oznaczania samochodu, a nalepka stanowi tylko etap przejściowy do nowych tablic rejestracyjnych. Warto ją jednak zastosować, ponieważ powinna ułatwić życie.

> Ustawa o elektromobilności w pytaniach i odpowiedziach: darmowe parkowanie, buspasy, nalepki

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]