Jeśli mamy Nissana Leafa i dwa komplety kół z oponami letnimi i zimowymi, wypadałoby w obu kompletach mieć czujniki ciśnienia. Niestety oryginalne kosztują 400-500 złotych za sztukę, co jest kwotą niebagatelną. Na szczęście istnieją sprawdzone i tanie zamienniki czujników – polecają je kierowcy z grupy Nissan Leaf Polska.

Zamienniki czujników ciśnienia dla Nissana Leafa – uwaga na różnice USA/EU!

Według informacji podanej na grupie, oryginalne czujniki kosztują w ASO 460 złotych za sztukę (źródło). Tymczasem te na AliExpress – 252 złote za cztery sztuki [dane na dzień 26.10.2018]. To model Yaopei 40700-3JA0A, który ma działać zarówno z Nissanem, jak i Infiniti na częstotliwości 433 MHz.

> Transexpo 2018: Elektryczny Ursus Elvi bez zmian i rekomenduje produkty… Lotos Oil

Kierowcy ostrzegają, żeby zwracać uwagę na wersję: w Europie czujniki stosują częstotliwość bliską 433 MHz, podczas gdy reszta świata – w tym Stany Zjednoczone – wykorzystuje 315 MHz. Te „amerykańskie” w europejskim Leafie nie zadziałają, ale będą niezbędne, gdy mamy samochód sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych.

Po założeniu nowych czujników (nowych kół z czujnikami), należy pamiętać o resecie TPMS (ang. Tire Pressure Monitoring System). Nowe czujniki skalibrują się z samochodem po kilku kilometrach jazdy.

Czujniki pasują do Nissana Leafa, ale też do Infiniti Q50, Q60, Nissana Altimy czy Nissana Murano. Przed zakupem należy się jednak upewnić, że numer części pasuje do części w naszym samochodzie.

> Nazwa VW ID. Neo potwierdzona! Wygadała się fabryka. Seryjna produkcja pod koniec 2019 roku

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]