Witryna A Better Route Planner opublikowała zestawienie czasów ładowania dla samochodów elektrycznych Tesla oraz, co najciekawsze, wykres szybkiego ładowania Tesli 3. Widać na nim, że od 50 procent pojemności baterii proces zaczyna zwalniać.

Szybkie ładowanie Tesla Model 3

Maksymalna osiągnięta moc ładowania to 120 kW, czyli tyle, ile Tesla dopuszcza dziś (czerwiec 2018) na swoich Superchargerach. Dodajmy, że jest to też prawie 2,5 raza więcej niż oferują stacje „szybkiego” ładowania ze złączami CCS Combo 2 i Chademo, które stoją na terenie Polski.

> Jak się ładuje Opel Ampera-e / Chevrolet Bolt [WYKRES]

Wykres powstał na podstawie zaledwie 38 sesji ładowania w 13 samochodach, jest więc dość dziurawy. Da się jednak z niego odczytać, że auto ładuje się z maksymalną mocą do około 50 procent pojemności baterii, po czym moc ładowania spada. Przy 80 procent pojemności baterii Tesla Model 3 schodzi do poziomu 50 kW, a więc standardu dla innych samochodów elektrycznych.

Z masowo produkowanych i dostępnych samochodów, dziś tylko modele Tesli obsługują szybkie ładowanie z mocami 100+ kW. Poziom 150 kW ma wkrótce osiągnąć Audi e-tron [Quattro], poziom 100 kW – Jaguar I-Pace i, prawdopodobnie, Hyundai Kona Electric.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 3]