Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, podbił na Twitterze informację, że należący do Orlenu Unipetrol będzie rozwijał w Czechach sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych. Unipetrol będzie w tym segmencie współpracował z czeskim CEZ-em.

Polskie stacje ładowania w Czechach

Stacje ładowania będą finansowane m.in. z unijnego grantu Łącząc Europę (ang. Connecting Europe Facility). Pierwsza szybka ładowarka została uruchomiona w Rousínovie, dziś (czerwiec 2018) są już takie trzy na stacjach Benzina. Do końca roku 2018 ma ich być w sumie ponad 10.

Docelowo Unipetrol z CEZ-em uruchomią 25 punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Będzie to uzupełnienie sieci CEZ, która na terenie Czech składa się dziś z 45 stacji szybkiego ładowania i 54 stacji standardowych (ładowanie półszybkie).

W Polsce z kolei Orlen planuje uruchomienie 50 stacji szybkiego ładowania do końca 2019 roku. Ponoć zostały wytypowane już lokalizacje, a pierwsze urządzenie stanęło nawet przy siedzibie firmy w Płocku. Niestety, nie jest jeszcze dostępne dla użytkowników:

> Orlen zrewidował prognozy: 50 zamiast 150 stacji ładowania do końca 2019 roku

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]