Największy Na Świecie Wyścig na 1/4 Mili (World’s Greatest Drag Race) to wyścig na ćwierć mili organizowany przez MotorTrend. W tegorocznym World’s Greatest Drag Race 7 wzięło udział aż 12 samochodów, a wśród nich Tesla Model S P100D. Która wygrała wyścig.

Tesla Model S vs reszta świata

Oto spis wszystkich samochodów, które wzięły udział w wyścigu na ćwierć mili.

Wszystkie auta przedstawione są na ilustracjach poniżej:

Wielki wyścig: 1) Tesla Model S, 2) Ferrari, 3) Porsche, 4) McLaren, …

W momencie startu Tesla Model S P100D w trybie Ludicrous wystrzeliła jak z procy. Wygrał potężny moment obrotowy silnika elektrycznego dostarczany od samego początku:

Tesla wygrała cały wyścig z czasem na ćwierć mili wynoszącym 10,5 sekundy. Oto, jak prezentował się ostateczny ranking:

1. Tesla Model S P100D – 10,5 sekundy i szybkość na mecie wynosząca 201 kilometrów na godzinę,
  2. Ferrari 488 GTB – czas: 10,6 sekundy, szybkość na mecie: 217,58 km/h
  3. Porsche 911 Turbo S – czas: 10,6 sekundy, szybkość na mecie: 208,57 km/h
  4. McLaren 570GT – czas: 10,7 sekundy, szybkość na mecie: 212,27 km/h
  5. Nissan GT-R Nismo – czas: 11 sekund, szybkość na mecie: 202,94 km/h,
  6. AMG GT R – czas: 11,4 sekundy, szybkość na mecie: 205,35 km/h,
  7. Chevrolet Camaro ZL1 1LE – czas: 11,7 sekundy, szybkość na mecie: 197,95 km/h,
  8. Aston Martin DB11 – czas: 11,9 sekundy, szybkość na mecie: 200,69 km/h,
  9. Porsche 718 Cayman S – czas: 12 sekund, szybkość na mecie: 184,91 km/h,
  10. Alfa Romeu Giulia – czas: 12,1 sekundy, szybkość na mecie: 192,8 km/h
  11. Chevrolet Corvette Grand Sport – czas: 12,2 sekundy, szybkość na mecie: 186,84 km/h,
  12. Lexus LC500 – czas: 13 sekund, szybkość na mecie: 176,71 km/h.

Gdyby wyścig odbywał się na minimalnie dłuższym dystansie, Ferrari, Porsche i McLaren miałyby szansę powalczyć o koronę lidera. Tesla Model S została określona przez redakcję MotorTrend jako najmocniej przyspieszające auto na świecie. I rzeczywiście tak jest.