Toyota sprzedała 1,52 miliona starych hybryd i hybryd plug-in w 2017 roku

W 2017 roku Toyota sprzedała na świecie łącznie ponad 1,52 miliona starych hybryd oraz hybryd plug-in. To o 8 procent więcej niż w roku 2016 i łącznie 11,47 miliona aut od czasu produkcji pierwszego Priusa w 1997 roku.

Statystyki sprzedaży Toyoty na świecie

Jak podkreśla wiceprezes Toyoty, Shigeki Terashi, w ciągu dwudziestu lat obecności na rynku Toyota pokonała drogę od 500 egzemplarzy do ponad 1,5 miliona sprzedanych samochodów z napędem spalinowym i elektrycznym. Według obliczeń producenta pozwoliło to na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 85 milionów ton w porównaniu do samochodów klasycznych.

Toyota produkuje dziś przede wszystkim stare (klasyczne) hybrydy, jedną hybrydę plug-in oraz jedno auto na wodór. Pierwsze samochody czysto elektryczne pojawią się w Chinach w przyszłym roku, a na świecie – na początku kolejnej dekady. Do 2025 roku każdy model Toyoty i Lexusa ma posiadać wariant zelektryfikowany lub też czysto elektryczny.

> Liczba samochodów elektrycznych 2017 w Polsce [KPMG] (aktualizacja)

Warto też dodać, że Toyota Prius Plug-in jest obecnie najlepiej sprzedającą się hybrydą ładowaną z gniazdka na świecie. Wśród wszystkich samochodów plug-in (hybryd i elektryków), Toyota przegrywa tylko z modelami BAIC EC oraz Teslą Model S.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]