Popularny youtuber Rich Benoit – znany z kanału Rich Rebuilds – postanowił wykorzystać baterię z powypadkowej Tesli, żeby zbudować z niej przyczepkę. Projekt dopiero wystartował, ale już zapowiada się obiecująco.

Przyczepa z dodatkową baterią? Tesla Model S 160D?

Rich Benoit chciał pozbyć się zbędnej baterii z Tesli, ale okazało się, że nie znalazł na nią chętnych. Ktoś jednak zasugerował mu w komentarzu, żeby spróbował wykonać z niej przyczepkę. Pomysł okazał się niezły, szczególnie, że bateria jest ciężka, więc jej konstrukcja została zaprojektowana z myślą o dużych obciążeniach.

> Z jaką mocą ładuje się Tesla Model 3? 110-120 kW maks, co daje 175-195 km zasięgu w kwadrans

Youtuber pozbył się tymczasowo ogniw z wnętrza baterii, natomiast zamontował do niej oś z 21-calowymi kołami Tesli. Felgi-turbiny nadały jej mocno teslowego charakteru. Oprócz tego na przyczepce pojawiły się też boczne szyny, a docelowo trafią na nią też światła.

Oto wideo obrazujące zmiany w projekcie. Warto obejrzeć:

Przyczepka z baterią do Renault Zoe

Dodajmy, że nie jest to pierwszy (ani, zapewne, ostatni) pomysł na zamontowanie dodatkowej baterii w przyczepce. Podobną ideę ma firma EP Tender, która stworzyła przyczepko-baterię do Renault Zoe. Dziś ma ona pojemność 36,5 kWh, pozwala na przejechanie około 150-200 kilometrów i prezentuje się tak:

Jej twórca chciałby osiągnąć najpierw 60, a w przyszłości może nawet 100 kWh zapasowej energii w przyczepce. Jeśli wziąć pod uwagę, że każde 20 kWh pozwala na przejechanie około 100 kilometrów, 100 kWh mogłoby dać samochodowi dodatkowe 500 kilometrów zasięgu.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]