Tesla Roadster 2 z dziesięcioma silnikami rakietowymi SpaceX?

Prezes Tesli rzucił na Twitterze dość zaskakującą informację. Twierdzi, że Tesla Roadster 2 będzie dysponowała „pakietem SpaceX”, który ma się składać z „10 małych silników rakietowych”. To nie pierwszy raz, gdy Elon Musk komunikuje na Twitterze zwariowane rzeczy. Wiele z nich się sprawdziło…

Tesla Roadster 2 SpaceX mocniejsza od Roadster 2 P200D 🙂

Elektryczna Tesla Roadster drugiej generacji z pakietem SpaceX będzie posiadała silniki rakietowe na sprężone powietrze, które mają „radykalnie zwiększyć przyspieszenie, szybkość maksymalną, usprawnić hamowanie i jazdę w zakrętach”. Silniki rakietowe mają nawet „pozwolić Tesli latać”.

Nowa generacja Tesli Roadster ma przyspieszać do 97 km/h (0-60 mph) w 1,9 sekundy, ale dotyczy to tylko wariantu podstawowego. W listopadzie 2017 roku pojawiła się zapowiedź szybszej edycji, która w jakiś sposób miała być powiązana ze SpaceX. Elon Musk zapowiedział wtedy krótkie loty (skoki):

Dodajmy, że już dziś Tesla wykorzystuje kosmiczne technologie SpaceX w swoich autach. Główne złącze baterii Modelu S zbudowane jest z inconelu zamiast stali. Inconel to specjalny stop niklu, chromu i żelaza, który utrzymuje swoje parametry przy bardzo wysokich temperaturach pracy, a przy okazji jest odporny na korozję. Stop pochodzi z silników rakietowych SpaceX i pozwala na przepuszczenie przez złącze prądu o większym natężeniu (=więcej amperów) bez stopienia styków baterii.

Większe natężenie to większa moc na silniku. A większa moc to lepsze osiągi auta.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]