Zgodnie z wykresem Groggy T. Bear – znanego konta Twittera wspierającego Teslę – Model 3 w lipcu 2018 roku sprzedawał się lepiej niż wydawałoby się znacznie bardziej rozpoznawalne marki. Sama tylko Tesla 3 trafiła do większej liczby nabywców niż wszystkie (!) samochody Mitsubishi albo Volvo razem wzięte.

Tesla Model 3 posprząta rynek niczym iPhone?

W lipcu 2018 roku Tesla Model 3 sprzedawała się lepiej niż Acura, Lincoln i Chrysler – a więc marki kojarzone głównie ze Stanów Zjednoczonych – oraz Infiniti, Mitsubishi i Volvo, czyli samochody rozpoznawane bez problemu na całym świecie. W zestawieniu jedyną niewiadomą jest Cadillac, którego wykres urywa się w okolicy maja 2018 roku (źródło).

> 124 000 zelektryfikowanych i elektrycznych VW, Audi i Porsche może wrócić do serwisu

W komentarzach do oryginalnej wiadomości pojawił się jeszcze jeden ciekawy wykres. Jest to porównanie produkcji Forda T od 1907 roku z liczbą dostaw samochodów Tesla od 2011 roku. Zestawienie przygotowano w 2016 roku, gdy Tesla ambitnie zakładała błyskawiczny wzrost produkcji Modelu 3 w 2017 roku. Celu nie udało się osiągnąć rok temu (zielona linia), ale niewykluczone, że w roku 2018 Tesla dogoni Forda T:

Dostawy Tesla Model 3 a produkcja Forda T. (c) Visualcapitalist.com, dane: CleanTechnica + Ford, aktualizacja (zielona linia przy 2017 roku): www.elektrowoz.pl

Należy jednak pamiętać, że na Twitterze każdy może założyć konto i opublikować, co mu się tylko żywnie podoba – również fałszywe, zmyślone informacje. Wynajęta armia botów dopisze do twitta szereg pozytywnych komentarzy i całość będzie sprawiała wrażenie wiarygodnej informacji. To powszechnie stosowany element współczesnych strategii marketingowych.

To powiedziawszy dodajmy, że wyrywkowo skontrolowaliśmy dane na powyższych wykresach. Wydają się one wiarygodne.

Ilustracja na górze: sprzedaż Tesla Model 3 (czerwona linia) na tle wszystkich samochodów innych marek (c) Groggy T. Bear

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]