Tesla Model 3 Dual Motor (AWD) w cenie od 54 tysięcy dolarów. W Polsce byłoby to 274 tysięcy złotych

Ile kosztuje najtańsza Tesla Model 3? To 49 tysięcy dolarów, co w Polsce odpowiadałoby około 248 tysięcy złotych, gdyby obowiązywały u nas ceny holenderskie (ale z polskim VAT-em). Według tego samego przelicznika Tesla Model 3 AWD (z napędem na obie osie) podrożałaby właśnie z 268 do 274 tysięcy złotych.

Ceny Tesla Model 3 w USA i w Polsce [szacunki]

Najtańsza Tesla 3 zapowiadana przez Elona Muska miała kosztować 35 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę, jak firma kształtuje politykę cenową Tesla Model S w Stanach Zjednoczonych i Europie (Holandii), te 35 tysięcy dolarów powinno odpowiadać w Polsce 177 tysiącom złotych brutto [stan na 4.08.2018]. Warto porównać tę kwotę z cenami innych aut, żeby uświadomić sobie, jak dobra byłaby to oferta:

Z kolei cena Tesla Model 3 Long Range (zasięg: 499 km, bateria 75 kWh) w najtańszej dostępnej, dającej się kupić wersji to wydatek rzędu 49 tysięcy dolarów. Po uwzględnieniu polityki cenowej producenta w Holandii (=Polsce?) byłoby to 248 tysięcy złotych.

Przez pewien czas Model 3 Dual Motor (z napędem na obie osie, AWD) rozpoczynał się od 53 tysięcy dolarów, czyli polskiego odpowiednika 268 tysięcy złotych. Dziś samochód jest już o tysiąc dolarów droższy, czyli w ciągu nocy jego cena urosłaby do 274 tysięcy złotych.

> Z jakich samochodów rezygnują nabywcy Tesli 3? Z Priusów, BMW, Hond i Leafów

UWAGA: wszystkie ceny w Polsce są wyłącznie szacunkami redakcji www.elektrowoz.pl na bazie cen Tesla Model S 75D w Stanach Zjednoczonych i Holandii. Finalne ceny mogą być inne. Przy obliczeniach uwzględnialiśmy kursy walut, politykę cenową Tesli i aktualne stawki VAT w Holandii i w Polsce.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]