Elon Musk opublikował na Twitterze informację, że firma pracuje nad mini-samochodem Tesla dla dorosłych. Niewykluczone, że byłby to gadżet przypominający obecne samochodziki Tesla dla dzieci.

Tesla-gokart? Tesla-zabawka dla dorosłych? Tesla Model X dla dzieci?

Tesla ma obecnie w ofercie samochodzik Tesla Model S (Model S Radio Flyer), czyli Teslę S cabrio w skali 1:5. Zabawka rozpędza się do 4,8 lub 9,6 km/h, ale zmieści się do niej wyłącznie dziecko o masie do około 37 kilogramów. Samochód kosztuje od 500 dolarów (równowartość ponad 1,8 tysiąca złotych netto) i dysponuje bateriami o pojemności 0,13 kWh.

Wspomniana przez Muska mini-Tesla dla dorosłych mogłaby być nieco większa (1:4?) i szybsza. Portal Electrek podpowiada usłużnie, że firma nigdy nie udostępniła podobnej zabawki wzorowanej na Modelu X (źródło):

O mini-Tesli niczego więcej nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że właściwie wszystkie „żarty”, które Elon Musk rzucał mimochodem na Twitterze, prędzej czy później okazywały się prawdą. Dotyczy to choćby miotaczy ognia czy wysłania pierwszej Tesli Roadster w Kosmos.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]