Renault Zoe (2018) R110 pojawi się już na targach w Genewie?

Portal Autocar twierdzi, że na salonie samochodowym Genewa 2018 Renault zaprezentuje nowe Zoe z silnikiem o mocy 110 koni mechanicznych. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie pojemność baterii.

Renault Zoe R110: dane techniczne = wszystko, co wiemy

Aktualnie (początek 2018 roku) w ofercie znajdują się dwie wersje Renault Zoe z baterią o pojemności 41 kilowatogodzin: Zoe R90 i Zoe Q90. Renault Zoe R90 wyposażony jest w silnik elektryczny wyprodukowany przez Renault (stąd literka „R”), który ma moc 90 koni mechanicznych i pozwala na ładowanie prądem przemiennym (AC) z maksymalną mocą 22 kilowatów.

> Nissan Leaf vs Volkswagen e-Golf [FORUM] – co wybrać, który samochód lepszy?

Z kolei Renault Zoe Q90 (niedostępny na niektórych rynkach) posiada silnik firmy Continental, który umożliwia ładowanie baterii z mocą 43 kilowatów, ale ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię, oferuje zasięgi mniejsze o około 10-15 procent.

Nowe Zoe: 110 KM, ładowanie prądem stałym i większa bateria?

Jeśli wierzyć oznaczeniu „R110”, które ostatnio pojawiło się w co najmniej jednym konfiguratorze, nowe Zoe będzie miało silnik Renault o mocy 110 koni mechanicznych (stąd liczba „110” w nazwie). Spekuluje się również, że producent wyposaży auto w port ładowania CCS Combo 2, który umożliwi ładowanie Zoe prądem stałym (DC) o mocy co najmniej 50 kilowatów.

Często mówi się także o całkowitym wycofaniu modelu z baterią 22 kWh i wprowadzeniu baterii o pojemności 50+ kWh – ale to już spekulacje.

Salon samochodowy w Genewie odbędzie się w dniach 8-18 marca 2018 roku.

> Dlaczego Polacy nie kupują samochodów elektrycznych, a dopłaty niewiele zmienią? [dane GUS + spekulacje]

Na ilustracji: Schemat budowy aktualnego modelu Renault Zoe (c) Renault

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jak odróżnić od siebie Zoe ZE i Zoe ZE 40?

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]