Renault startuje z ofensywą w Niemczech. W samym środku Berlina firma zorganizowała salon samochodowy poświęcony wyłącznie autom elektrycznym. To drugi taki salon na świecie po Sztokholmie.

Poznaj elektryczne Renault w… Berlinie

W salonie można obejrzeć Renault Twizy, dostawczaka Renault Kangoo, jednak największą część ekspozycji zajmuje Zoe – najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Niemczech. Już wkrótce ekspozycja ma zostać rozszerzona o elektrycznego Renault Master ZE (patrz też niżej).

> Polski elektryczny dostawczak czy wózek? Oto Elimen E-VN1

Francuski producent uważa, że wybór stolicy Niemiec jest optymalny z punktu widzenia strategii firmy: to centrum polityczne, ale też centrum dyskusji o elektromobilności w kraju. Od stycznia do końca maja 2018 Renault sprzedał w Niemczech 2,6 tysiąca samochodów elektrycznych, co daje mu 16 procent rynku.

Elektryczny dostawczak Renault Master ZE od 2019 w Polsce

Tymczasem w Polsce zapowiedziano, że w 2019 roku trafi na nasz rynek elektryczny dostawczak Renault Master ZE. Według deklaracji producenta, auto dysponuje „realnym zasięgiem do 120 kilometrów”, który osiąga dzięki bateriom o pojemności 33 kWh (LG Chem). Maksymalna moc samochodu to 76 koni mechanicznych, maksymalna szybkość to 100 km/h w trybie normalnym i 80 km/h w trybie Eco.

Wbudowana ładowarka elektrycznego dostawczaka obsługuje moc do 7,4 kW, z materiałów prasowych nie wynika, żeby auto dysponowało złączem szybkiego ładowania. Cenę Renault Master ZE szacujemy na około 250 tysięcy złotych netto.

Realne zasięgi elektrycznych samochodów dostawczych dostępnych i debiutujących na rynku (c) www.elektrowoz.pl

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]