Porsche Taycan: CENA od równowartości 260 tysięcy zł netto + trzy warianty mocy?

Porsche Mission E ma szansę stać się pierwszą prawdziwą europejską odpowiedzią na Tesla Model S. Jak dowiedział się dziennikarz magazynu Automobile, elektryczne Porsche, które pojawi się w sprzedaży w 2019 roku, będzie dostępne w trzech wariantach o mocy 402, 536 i 670 koni mechanicznych.

Porsche Mission E – co wiemy

Mission E wejdzie do sprzedaży w 2019 roku i będzie całkowicie elektrycznym sedanem konkurującym bezpośrednio z Tesla S. Trzy dostępne moce silników (402, 536 i 670 koni mechanicznych) rzeczywiście pasują do obecnej oferty Tesli, której Modele S mają od 382 do 691 koni mechanicznych mocy. Ale mówimy o ofercie samochodów z 2017 roku kontra auta z roku 2019.

Porsche Mission E wyposażone będzie w dwa silniki elektryczne oraz, co ciekawe, dwubiegową skrzynię biegów. Współczesne auta elektryczne posiadają przekładnie jednobiegowe, zwykle o stosunku zbliżonym do 8:1.

> Jak działa samochód elektryczny? Skrzynia biegów w aucie elektrycznym – jest czy nie ma? [ODPOWIADAMY]

Według aktualnych szacunków Mission E waży około 2-2,2 tony, ale Porsche deklaruje, że samochód rozpędzi się do 97 km/h (0-60 mph) w przedziale między 3 a 4 sekundami. Nie wiadomo jeszcze, jak samochód będzie się nazywał – niewykluczone, że będzie to Porsche Panamera Electric:

> Porsche Mission E / Panamera Electric w cenie 470 tysięcy złotych? [Autocar]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]