Elon Musk zamieścił na Twitterze zdjęcie pierwszego Modelu 3 w wersji Performance. Auto z białym wnętrzem właśnie zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Od modeli klasycznych różni się kolorem wnętrza,  czerwonymi zaciskami hamulcowymi, a przede wszystkim dwoma silnikami i znacznie wyższą mocą.

Tesla Model 3 Performance lepsza niż Porsche 911 Carrera

Według deklaracji Elona Muska, Tesla 3 Performance przyspiesza do 97 km/h (0-60 mph) w zaledwie 3,5 sekundy, a więc zostawia daleko z tyłu Porsche 911 Carrera, może stawać do walki z modelem Carrera T (niedostępnym w Polsce) i kapituluje dopiero przy wersji 911 Turbo.

> Ile Tesla Model 3 gubi energii podczas postoju na parkingu? [pomiary właściciela]

Jak już wspomnieliśmy, Model 3 Performance posiada napęd na obie osie, czerwone zaciski hamulcowe i białe wnętrze (jako opcję). Zasięg na baterii jest taki sam, jak w wersji Long Range i wynosi 499 kilometrów na jednym ładowaniu. Cena samochodu rozpoczyna się od 78 tysięcy dolarów netto, czyli jest ponad dwukrotnie wyższa niż obiecana przez Muska „tania Tesla 3”, która miała kosztować od 35 tysięcy dolarów.

Najmocniejszy wariant Tesla Model 3 wykorzystuje dwa różne silniki. Przy przedniej osi pojawi się prawdopodobnie wersja z magnesami trwałymi, która pozwala na duży zasięg przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii. Przy tylnej osi bardziej prawdopodobny jest silnik indukcyjny – stosowany w Modelu S i X – dzięki któremu samochód ma lepsze osiągi.

Na ilustracji: pierwszy Model 3 AWD Performance (c) Elon Musk / Tesla

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]