Dostajemy od Czytelników z Europy informacje, że co najmniej w dwóch krajach nasze kontynentu mają miejsce oficjalne prezentacje Tesla Model 3. Portal Electrek donosi aż o sześciu krajach w Europie, ale na tej liście na razie nie ma Polski. Samochód będzie można obejrzeć w salonach od 14 listopada.

Tesla Model 3 w Europie coraz bliżej

Według informacji przekazywanych przez tygodnik Focus (źródło) oraz jednego z naszych Czytelników, już jutro będzie miał miejsce oficjalny pokaz Tesla Model 3 w Monachium i Duesseldorfie. Inni dwaj Czytelnicy dostali zaproszenie na pokazy, które mają odbyć się w Norwegii. Portal Electrek z kolei, jak zwykle doskonale poinformowany, informuje o zaproszeniach w całej Europie (źródło) – w Belgii, Francji, Szwecji, Norwegii i Włoszech – oraz pokazuje treść maila, który dotyczy Paryża (Francja).

Nie otrzymaliśmy od naszych Czytelników żadnej informacji o zaproszeniu dla właściciela rezerwacji z Polski. Najwyraźniej Tesla nie chce ciągnąć ludzi poza granice rodzimego kraju – bo prezentacje odbywają się w salonach Tesli – oraz nie uważa naszego rynku za strategiczny. Na razie brakuje też doniesień z Austrii czy Hiszpanii.

> Tesla Model 3 do obejrzenia w Polsce 16-18 listopada 2018

Pierwsze europejskie wersje Modelu 3 mają zostać wyprodukowane w styczniu 2019 roku. W lutym-marcu 2019 samochód ma trafić na nasz kontynent.

Jak liczyliśmy niedawno, auto w najbardziej podstawowej [dziś] wersji Tesla Model 3 Mid Range 62/63 kWh powinno kosztować w Polsce około 260 tysięcy złotych. Wariant Long Range z baterią 75 kWh pozwalającą na przejechanie 499 km na jednym ładowaniu to już wydatek rzędu około 300 tysięcy złotych.

Aktualne ceny samochodów Tesla + szacunki dotyczące ceny Tesla Model 3 w Polsce

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.6]