Porsche zaprezentowało teaser finalnej (?) wersji elektrycznego Porsche Taycan znanego dawniej jako Porsche Mission E. Według deklaracji producenta, samochód miał być sedanem. Jednak na teaserze trudno w sylwetce rozpoznać ten konkretny typ nadwozia.

Oto Porsche Taycan. Porsche do szpiku kości

Przybliżone dane techniczne Porsche Taycan są już znane, od kilku dni znamy też nową nazwę samochodu. Teraz zaczynamy poznawać jego kształty. Z ostatniego teasera Porsche można wnioskować, że samochód połączy w sobie elementy stylistyczne Porsche 356 i najnowszych Porsche 911:

Co więcej: obie te formy zostaną zmiksowane w taki sposób, by uzyskać z nich nadwozie typu sedan (tylna klapa bagażnika podnoszona bez szyby), o którym Porsche mówi od samego początku. Nie wiadomo jeszcze, czy tylna para drzwi zachowa nietypowy sposób otwierania (patrz zdjęcie powyżej).

Całość ma wyglądać tak:

Porsche Taycan z boku (c) Porsche

Elektryczne Porsche Taycan z przodu (c) Porsche

We wnętrzu z kolei będzie na wskroś nowocześnie, z ekranem zamiast liczników i karbonowymi wstawkami:

Samochód przedstawiony został pod hasłem „Soul, electrified”, co w wolnym tłumaczeniu może oznaczać zarówno duszę zelektryfikowaną (czyli na prąd), jak i duszę zelektryzowaną, drżącą z emocji.

Oto promocyjne wideo samochodu:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]