Nowy Nissan Qashqai (2020) jako hybryda plug-in oraz e-Power? [Auto Express]

Brytyjski portal Auto Express spekuluje, że nowy Nissan Qashqai (2020) zostanie wyposażony w napęd hybrydowy. Nie będzie wersji czysto elektrycznej, ale firma ma rozważać całkowitą rezygnację ze sprzedaży diesli.

Hybrydowy Nissan Qashqai plus czysto elektryczny SUV

Nowy Nissan Qashqai (2020) ma oferować dwa napędy hybrydowe, a zostanie zbudowany na platformie CMF – zdradził to portalowi Auto Express Ponz Pandikuthira, wiceprezes Nissan Europe ds. planowania produktu.

Pierwszym wariantem ma być nowoczesna hybryda plug-in (ładowana z gniazdka) zapożyczona od Mitsubishi. Drugim – system e-Power, w którym auto napędzane jest silnikiem elektrycznym, a za ładowanie baterii odpowiada spalinowy generator energii. Układ e-Power nie przewiduje dziś możliwości ładowania samochodu z gniazdka:

> Nissan Note e-Power w Stanach Zjednoczonych – ciekawa hybryda za oceanem

Elektryczny Qashqai na razie się nie pojawi, ponieważ jego wdrożenie znacząco podniosłoby koszty auta. Dodajmy też, że platforma elektrycznych SUV-ów dopiero powstaje i prawdopodobnie została zarezerwowana na potrzeby innej premiery.

Na temat nowego elektrycznego SUV-a/crossovera coraz częściej wypowiada się zarówno Nissan, jak też Renault i Mitsubishi – wszystkie trzy firmy tworzą jeden alians dzielący ze sobą rozwiązania techniczne:

> Renault-Nissan-Mitsubishi z wspólną platformą dla elektrycznych SUV-ów od 2020

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]