Nowa Toyota RAV4: cena po staremu, jest nadzieja na wariant EV

28 marca zostanie zaprezentowana nowa Toyota RAV4 (2019). Auto zadebiutuje podczas New York International Auto Show 2018 w Nowym Jorku. Nie wiadomo, czy Toyota zdecyduje się na powrót do produkcji modelu całkowicie elektrycznego – pojawiają się jednak nieśmiałe sugestie, że może do tego dojść.

Nowa Toyota RAV4 (2019): wszystko, co wiemy

Nowa generacja Toyoty RAV4 zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych. Wersja europejska ma zostać zaprezentowana nie wcześniej niż za pół roku, żeby nie skradła show pokazanej niedawno Toyocie Auris.

> Nowa Toyota Auris (2019) [FOTO]: hybryda, nadal produkowana w Wielkiej Brytanii

Nowa Toyota RAV4 ma być inspirowana modelem FT-AC i powstanie prawdopodobnie na platformie TNGA, która znana jest już z Toyoty C-HR, Auris czy Prius. Samochód na pewno będzie dostępny z napędem hybrydowym. Słychać też głosy, że Toyota może wrócić do produkcji elektrycznej Toyoty RAV4 EV która była oferowana w latach 1997-2003, a później 2012-2014.

Jako ciekawostkę warto dodać, że RAV4 EV powstała dzięki współpracy Toyoty z Teslą. Samochód posiadał baterię o pojemności (użytecznej) 41,8 kWh i oferował zasięg 166 kilometrów na jednym ładowaniu.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 29 głosów Średnia: 4.2]