Nowa Toyota RAV4 (2019): hybryda z silnikiem 2.5, wariantu czysto elektrycznego nie będzie

Toyota oficjalnie zaprezentowała nową wersję Toyoty RAV4 (2019). Samochód powstał na platformie TNGA K i będzie dostępny z napędem hybrydowym lub silnikiem benzynowym. Diesle w ofercie się nie pojawią.

Nowa Toyota RAV4 (2019): dane techniczne i wszystko, co wiemy

Nowa Toyota RAV4 wyposażona została w napęd spalinowy lub hybrydowy – w obu przypadkach silnik spalinowy ma pojemność 2.5 litra i zasilany jest benzyną. W ofercie bez silnika elektrycznego klient będzie mógł wybrać 8-biegową skrzynię biegów, natomiast w hybrydzie zastosowana została przekładnia ECVT.

Dodajmy, że mamy tutaj do czynienia ze starą (klasyczną) hybrydą, która nie podlega Ustawie o elektromobilności i nie jest uprawniona do wjazdu na buspasy lub darmowego parkowania w mieście.

> WARSZAWA. Lexus z Kartą Eko, czyli jakie firmy NIE produkują samochodów elektrycznych [aktualizacja]

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Toyoty, nowa RAV4 nie będzie posiadała wariantu z silnikiem Diesla. W aucie pojawiło się natomiast dynamiczne sterowanie momentem obrotowym (ang. torque vectoring), które pozwala na bezpieczniejszą jazdę w trudnych warunkach.

Toyota RAV4 (2019) w amerykańskich salonach zadebiutuje jeszcze w tym roku. W Europie jej sprzedaż rozpocznie się w 2019 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 79 głosów Średnia: 4.4]