Nowa Toyota Auris (2019) [FOTO]: hybryda, nadal produkowana w Wielkiej Brytanii

Już wkrótce na rynku zadebiutuje nowa Toyota Auris (2019), a właściwie Toyota Corolla (2019) – ponieważ firma chce wrócić z marką do korzeni. Japoński producent obiecuje, że auto nadal będzie produkowane w Wielkiej Brytanii, mimo Brexitu.

Toyota Corollla / Auris (2019): dane techniczne i wszystko, co wiemy

Nowa Toyota Auris zostanie zbudowana na platformie TNGA – tej samej, z której korzysta model C-HR – i będzie wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra i mocy 116 koni mechanicznych lub napęd hybrydowy z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru: 1.8 litra (napęd Toyoty Prius, 122 KM), 2.0 litra (zupełnie nowy zestaw, 180 KM).

> Jaki samochód elektryczny warto kupić? [RANKING top 5+1]

Japoński producent deklaruje, że nazwy modeli zostaną ujednolicone i obiecuje, że produkcja Corolli/Auris będzie odbywać się w Wielkiej Brytanii co najmniej do końca 2020 roku. Koncern zastrzega jednak, że Brytyjczycy powinni zadbać o umowy handlowe z pozostałą częścią Europy, ponieważ brytyjska fabryka wysyła do Unii aż 85 procent produkcji.

Według niedawnych szpiegowskich zdjęć, nowy Auris ma się upodobnić do Toyoty Prius PHV. Jednak Toyota przygotowała niespodziankę:

> Cennik Greenway: stawka od 2 zł za 1 kilowatogodzinę? [WysokieNapiecie.pl]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 107 głosów Średnia: 4.4]