Japońska gazeta Ciunici Simbum (中日新聞) twierdzi, że Toyota stworzyła nowy rodzaj akumulatora, który umożliwia dłuższą jazdę i ładowanie do pełna w przeciągu kilku minut. Samochody wyposażone w nowy rodzaj baterii mają się pojawić w sprzedaży w 2022 roku.

Toyota jest liderem produkcji samochodów hybrydowych, ale w dziedzinie aut elektrycznych pozostała daleko z tyłu za Teslą i Nissanem. Japoński koncern nie ma jednak zamiaru odpuszczać.

Nowa elektryczna Toyota już w 2022 roku?

Według dziennika Ciunici Simbum, Toyota pracuje nad zupełnie nowym samochodem elektrycznym. Auto ma zostać zbudowane na nowej platformie i będzie wykorzystywać baterie, które rzekomo pozwalają na naładowanie ich w przeciągu kilku minut oraz umożliwiają osiągnięcie „większego zasięgu”.

> Tesla Model 3 – już ponad pół miliona klientów w kolejce!

Samochód elektryczny Toyoty ma być gotowy już w 2022 roku. Znajdujące się w nim baterie mają wykorzystywać ogniwa ze stałym elektrolitem, które wydają się być świętym Graalem w świecie ogniw litowo-jonowych. Aktualnie jednak (2017 rok) tego typu rozwiązanie oferowane jest na niewielką skalę i nie nadaje się do zastosowań w motoryzacji.

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.4]