Nagroda „Najlepszy używany samochód elektryczny” dla Renault Zoe

Brytyjski portal „Diesel Car and Eco Car” przyznał nagrodę „Najlepszego elektrycznego samochodu używanego” Renaultowi Zoe. Zoe to małe auto elektryczne wielkości Toyoty Yaris, które szczególną popularnością cieszy się w niemieckich i francuskich flotach firmowych.

Renault Zoe z nagrodą

Choć nagroda wygląda raczej jako próba zaistnienia w informacji prasowej firmy Renault, warto o niej powiedzieć coś więcej, ponieważ „Diesel Car and Eco Car” podał ciekawe uzasadnienie. Otóż portal podkreślił, że Zoe cieszy się spory zainteresowaniem również na brytyjskim rynku ze względu na niepretensjonalny – w przeciwieństwie do Leafa – wygląd. Kusząca ma być również jego niska cena oraz, od niedawna, możliwość zakupu bez abonamentu na baterie.

Samochód ma ponadto pewną interesującą funkcję, o której bardzo rzadko się mówi: Cameleon charging. Renault Zoe może być mianowicie ładowany trójfazowym prądem przemiennym z maksymalną mocą 43 kilowatów (na niektórych rynkach: do 22 kW). To oznacza, że w odpowiedniej ładowarce samochód będzie ładował się niewiele wolniej niż Nissan Leaf z CHAdeMO.

To oznacza, że jeśli dysponujemy odpowiednim kablem z ładowarką (EVSE), Renault Zoe może być ładowany również w każdym warsztacie mechanicznym czy ślusarskim z użyciem gniazda 400 woltów, czyli tak zwanej „siły”.

> Najbardziej oszczędne samochody elektryczne na świecie [RANKING Top 10]

Ilustracja: Renault Zoe podłączony do ładowarki (c) TestDriven / YouTube

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Mapa z ładowarkami dla elektryków:

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]