Hyundai ma dość? Inwestuje we własną fabrykę baterii

Wygląda na to, że koreański Hyundai nie jest zbyt dobrze traktowany przez dostawców ogniw elektrycznych. Firma postanowiła zainwestować we własną linię produkcyjną baterii. Niewielka fabryka ma powstać w obecnym laboratorium Hyundaia w Euiwang.

Hyundai z własnymi bateriami?

Hyundai jest producentem jednego z najbardziej ekonomicznych samochodów elektrycznych na świecie: Hyundaia Ioniq Electric. Auto cieszyłoby się dużą popularnością wśród nabywców, gdyby… było dostępne. Koreański producent ma bowiem nieustanne problemy z utrzymaniem produkcji samochodu na odpowiednim poziomie, właśnie z powodu niedoborów baterii:

> Hyundai ostrzega dealerów: Mało modelu Ioniq Electric, „GLOBALNE niedobory baterii”

Model Kona Electric, który wyposażony jest w baterie o pojemności 39,2 lub 64 kWh, raczej pogłębia problem niż go rozwiązuje. Dlatego Hyundai od kilku miesięcy bardzo intensywnie pracuje nad uruchomieniem linii produkcyjnej baterii w laboratorium w Euiwang. Fabryka ma wystartować już w 2020 roku, jej moc wytwórcza ma na początku wynieść mniej niż 1 GWh.

Firma potwierdza inwestycję w linie produkcyjne, ale zaprzecza, jakoby ogniwa miały trafiać do samochodów elektrycznych firmy.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]