Honda Hybrid CR-V: znika diesel, wchodzi hybryda [Genewa 2018]

Nowa Honda CR-V (2019) zostanie lada chwila zaprezentowana podczas salonu samochodowego Genewa 2018. Honda zrezygnowała z silników Diesla, a skupia się na rozwoju hybryd.

Nowa Honda CR-V (2019) – silniki, dane techniczne, wszystko, co wiemy

Nowa Honda CR-V w wersji hybrydowej (i-MMD) zostanie wyposażona w wolnossący silnik benzynowy i-VTEC o pojemności 2.0 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który będzie współpracował z aż dwoma silnikami elektrycznymi. Nieco mniej interesujący nas wariant to wersja z silnikiem benzynowym 1.5 VTEC turbo.

W obu przypadkach silnik spalinowy napędza koła przednie, a ewentualne silniki elektryczne mają pojawić się przy tylnej osi. Nie jest jeszcze znana ich moc, wiadomo jednak, że będzie to stara (klasyczna) hybryda, bez możliwości ładowania akumulatorów z zewnątrz. Nowa Honda CR-V w wersji z silnikiem turbo ma się pojawić w drugiej połowie 2018 roku, hybryda zadebiutuje w sprzedaży w 2019 roku.

Nowa Honda CR-V zostanie zaprezentowana podczas salonu samochodowego Genewa 2018. Prezentacje dla prasy rozpoczną się już 5 marca, a sam salon dostępny będzie dla zwiedzających od 8 do 18 marca 2018 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Podziel się ze znajomymi:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.6]