Audi zaprezentowało teaser elektrycznego Audi PB 18 e-tron Concept. „PB 18” oznacza, że samochód zadebiutuje podczas imprezy Pebble Beach w 2018 roku, czyli już za trzy tygodnie – jego przedpremierowy pokaz ma się odbyć 23 sierpnia.

Audi e-tron Concept PB 18 – następca R8 e-tron, coś na wzór VW ID R?

Audi PB 18 e-tron znane jest wyłącznie z teasera (zdjęcie na górze). Żadne dane techniczne samochodu nie są znane, Audi napomknęło tylko, że samochód będzie wykorzystywał technologię pochodzącą z Audi R18 ścigającym się w wyścigu Le Mans. Nam jednak samochód przywodzi na myśl VW ID R (właściwie: I.D. R), który został wykorzystany do bicia rekordu czasu wjazdu na Pikes Peak:

Automotive News z kolei spekuluje (źródło), że mamy do czynienia z następcą Audi R8 e-tron, które zostało wyprodukowane w liczbie zaledwie 100 egzemplarzy. Wniosek o następcy wyciągnięto na podstawie oświadczenia Audi, że PB 18 e-tron Concept to „studium projektowe purystycznego samochodu sportowego przyszłości”.

Dodajmy, że w 2020 roku wystartuje produkcja elektrycznego Audi e-tron GT. To czterodrzwiowe coupe prawdopodobnie wyprze z rynku spalinowe Audi A5/S5. Niewykluczone, że samochód będzie wykorzystywał zespół napędowy Porsche Taycan i stanie do walki z BMW i4 oraz Tesla Model S.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]