Chevrolet Bolt dostaje możliwość aktualizacji online

General Motors poinformowało właścicieli aut, że dodaje do Chevroleta Bolta (2017) możliwość zdalnego aktualizowania software’u samochodu. Firma od ponad 10 lat stosuje technologię OnStar, która pozwala na dwukierunkową komunikację centrala-pojazd, dlatego aż dziw bierze, że na update’y oprogramowania zdecydowano się dopiero w 2018 roku.

Aktualizacje online w samochodzie

Możliwość zdalnej diagnostyki i aktualizacji online oprogramowania samochodu była dotychczas dużą przewagą konkurencyjną Tesli. Firma chwaliła się nawet, że 80-90+ procent wszystkich problemów jest w stanie sprawdzić online, a sporą ich część – również naprawić za pomocą odpowiedniej łatki. Bez wizyty w serwisie!

> Aktualizacja oprogramowania w Tesli – o 1 sekundę mniej do „setki”!

General Motors zdaje się iść tym tropem: Chevrolet Bolt (2017) zyskał właśnie możliwość zdalnej aktualizacji software’u, która ma ulepszyć m.in. jakość połączeń telefonicznych, zwiększyć rozdzielczość ekranu i usprawnić pracę kamery cofania oraz radia.

Aktualizacje będą udostępniane użytkownikom w okresie od kwietnia do sierpnia 2018 roku. Dostępność nowej wersji oprogramowania będzie komunikowana z użyciem wyświetlacza radia. Nie wiadomo na razie czy aktualizacja rozwiązuje problem z bateriami, o którym pisaliśmy wcześniej. Na pewno jednak jest krokiem w bardzo dobrym kierunku. Szczególnie, że update będzie dostępny za darmo, bez konieczności płacenia w serwisie „120 złotych za wstępną diagnostykę”.

Warto poczytać: Chevy Bolt Finally Gets Its Over-The-Air (OTA) Updates

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]