CHAdeMO-podobny port ładowania w chińskich Teslach [FOTO]

Chińskie Tesle będą wyposażone w dwa porty ładowania: Type 2 (stosowany również w Europie) oraz chiński port GB, który wygląda jak klon CHAdeMO. Niestety, rozmiar portu spowodował zakłócenie estetyki samochodu – klapkę gniazd ładowania trzeba było przenieść na tylny błotnik.

Dziwny port ładowania w Tesli

Chińczycy postąpili w dość klasyczny dla siebie sposób: zamiast wyważać otwarte drzwi, obejrzeli wszystkie dostępne na rynku standardy gniazd ładowania, a następnie stworzyli z nich jeden własny – i oznaczyli go „GB”. Port ładowania najbardziej chyba przypomina CHAdeMO (zdjęcie na górze: gniazdo po lewej).

Decyzja Chin o rozwijaniu własnego rozwiązania jest zrozumiała, ale sprawiła, że ucierpiała estetyka auta. Umieszczenie obok siebie gniazda Type 2 (po prawej) oraz gniazda w chińskim standardzie GB (po lewej) sprawiło, że klapka wywędrowała na tylny błotnik. W Teslach na całym świecie gniazdo ładowania ukryte jest pod boczną częścią tylnej lewej lampy.

Niewykluczone jednak, że Chiny dadzą się przekonać do połączenia obydwu gniazdek w jedno. Tesla dołączyła bowiem do organizacji CharIN, która promuje stosowanie standardu CCS.

> Niemcy wykryli oprogramowanie fałszujące emisję spalin w BMW 320d

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Czy można obniżyć zużycie energii lub spalanie w samochodzie? Zalajkuj i ZOBACZ:

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar