Autocar zwrócił uwagę na pewien znamienny szczegół. Na zdjęciu promocyjnym Salonu Samochodowego w Frankfurcie 2017 pojawia się BMW i3S i model BMW przykryty płachtą. Czyżby był to długo oczekiwany BMW i5?

BMW i5 – konkurent dla Tesla Model 3 czy Model S?

Miłośnicy marki od czasu premiery BMW i3 domagali się od BMW pełnowymiarowego, pięcioosobowego auta elektrycznego. Sądząc z materiałów promocyjnych, właśnie takie auto kryje się pod ochronnym pokrowcem z Salonu Samochodowego w Frankfurcie. I niewykluczone, że przyjmie nazwę BMW i5:

Spekulacje: BMW i5 z zasięgiem 500-700 kilometrów

W oficjalnej zapowiedzi nowego modelu BMW stwierdziło, że „jest to wizja, którą mamy, jeśli chodzi o czterodrzwiowe, w pełni elektryczne auto pomiędzy BMW i3 oraz i8. Tę wizję chcemy zrealizować w przewidywalnej przyszłości”. Według spekulacji portalu Autocar, BMW i5 miałby się pojawić w 2021 roku i mógłby przejechać od 500 do 700 kilometrów (311-435 mil) na jednym ładowaniu.

Premiera BMW i5 może stanowić jeden z elementów strategii, w ramach której do 2025 roku BMW chce wprowadzić na rynek 12 nowych modeli samochodów elektrycznych i 13 hybryd. Oprócz tego podczas Salonu Samochodowego w Frankfurcie 2017 BMW pokaże też odświeżone BMW i3S, projekt elektrycznego Mini, elektryczne BMW X3 oraz zapowie zupełnie nową linię aut BMW iNext.

> Nissan: Poprzedni Leaf niezbyt podobał się ludziom

Więcej spekulacji: BMW i5 – EV saloon with range of up to 435 miles previewed

 

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 3.8]