Amerykanie kupują Chevroleta Bolta zamiast Tesla Model 3? Raczej nie

Przez amerykańskie media motoryzacyjne przetoczyła się niedawno historia kalifornijskiego dealera, który opowiadał, że przychodzą do niego ludzie zirytowani brakiem dostępności Modelu 3. Przychodzą i… kupują Chevroleta Bolta. Portal Electrek zweryfikował te dane.

Chevrolet Bolt zamiast Tesla Model 3? Ludzie na razie wolą czekać

Portal Electrek skompilował wyniki sprzedaży (rejestracji) Chevroleta Bolta w Stanach Zjednoczonych. Rok do roku widać pewien postęp, ale w stosunku do wyników z czwartego kwartału 2017 Bolt zaliczył gigantyczny spadek. I nie do końca wiadomo, dlaczego tak się stało.

Sprzedaż Chevroleta Bolta w Stanach Zjednoczonych (c) Electrek.co

Dodajmy, że samochody należą do różnych segmentów: Bolt to segment C, Model 3 – segment D. Mają też różne ceny: Tesla Model 3 teoretycznie miała być dostępna od 35 tysięcy dolarów (równowartość 119,7 tysiąca złotych netto), jednak szczęśliwcy, którzy zdołają ją kupić, muszą wydać około 50 tysięcy dolarów za większą baterię i dodatki premium. Wariantu najtańszego jeszcze nie ma w sprzedaży i nie pojawi się w Stanach przed końcem 2018 roku, a w Europie przed 2019 rokiem.

> Tania Tesla Model 3? Najwcześniej pod koniec 2018 roku, czyli w Europie rok później

Z kolei cena Chevroleta Bolta rozpoczyna się od około 37,5 tysiąca dolarów (równowartość 128,3 tysiąca złotych netto), a przysługują od niej dodatkowe odliczenia federalne i stanowe – czyli niby jest nieco drożej niż w Modelu 3, jednak w rzeczywistości jest taniej. I auto powinno być dostępne od ręki. Powinno…

Electrek spekuluje, że ten gwałtowny spadek na początku roku to efekt eksportu Bolta poza Stany Zjednoczone. General Motors zapowiadało dużą dostawę aut do Korei Południowej, transporty samochodu mogły też pojechać do Kanady, a może nawet do Europy jako Opel Ampera E.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Telewizja Republika o samochodach elektrycznych:

Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 4.5]